Atgal

Dantų tiesinimas breketais

Breketai – nenuimama ortodontinė sistema, skirta dantų tiesinimo ir sąkandžio gydymui. Breketai klijuojami ant paruošto danties paviršiaus specialia plombine medžiaga, kuri gydymo pabaigoje nuėmus breketus yra lengvai pašalinama. Pritvirtinus breketus prie dantų tarpusavyje jie sujungiami ortodontiniu lanku, kuris verčia judėti dantis tam tikra kryptimi.

Dažniausiai gydymo metu naudojami metaliniai breketai, tačiau esant poreikiui galima rinktis ir estetinius breketus.

image
Metaliniai breketai

Breketai pagaminti iš labai kokybiškų metalo lydinių. Jie yra tvirti ir atsparūs lūžimui ar skilimui, efektyviai atliekantys savo funkciją. Jų kaina santykinai mažesnė nei kitų rūšių breketų, tačiau jie yra mažiau estetiški ir aiškiai matomi besišypsant.

Keramikiniai breketai / Safyriniai breketai

Estetiškesnė breketų sistema nei tradiciniai metaliniai breketai. Savo spalva jie mažai skiriasi nuo danties, tad yra ir mažiau pastebimi. Keramikinius breketus galima dėti ant visų dantų arba tik ant labiau matomų – viršutinio žandikaulio dantų. Šių breketų dydis, veikimo tipas ir gydymo laikas labai panašus į metalinių breketų. Tačiau tokio tipo breketai turi savų minusų. Keramikiniai breketai yra mažiau atsparūs lūžimui ar skilimui nei metaliniai breketai. Sulūžęs ar įskilęs keramikinis breketas turi būti pakeičiamas nauju breketu.

Beligatūriniai breketai

Beligatūriniai breketai gali būti tiek metaliniai, tiek keramikiniai. Beligatūriniai breketai išsiskiria savo užrakto sistema. Ortodontinė viela beligatūriniuose breketuose fiksuojama specialių brekete esančių durelių pagalba, todėl viela neprispaudžiama kaip įprastai. Tokiu būdu sistemoje tarsi mažėja trintis, dantims judėti naudojama mažesnė jėga. Šių breketų privalumas – trumpesni ir retesni vizitai pas gydytoją ortodontą bei geresnė burnos ertmės higiena.

Liežuviniai breketai

Pasirinkimas pacientams, norintiems „nematomo“ ortodontinio gydymo. Jie klijuojami iš vidinės dantų pusės, todėl išorėje nepastebimi. Liežuvinių breketų sistema padeda išvengti kompleksų dėl estetikos, tačiau kelia fizinį diskomfortą: dirgina burnos, liežuvio gleivinę, apsunkina burnos higieną, kelia nepatogumų kalbant.

Kada reikalingas ortodontinis gydymas?

Nekoreguojama netaisyklinga dantų ir sąkandžio padėtis gali sukelti įvairias burnos ertmės problemas:
Požymiai, rodantys ortodontinio gydymo reikalingumą:
  • Kreivi ar netaisyklingai išdygę dantys, viršutinių dantų protruzija (atsikišimas);
  • Dantų susigrūdimas;
  • Veido asimetrija;
  • Tarpas tarp žandikaulių sukandimo metu;
  • Piršto čiulpimas;
  • Kvėpavimas per burną;
  • Apsunkintas kramtymas;
  • Per anksti netekus pieninių dantų.
photo
Photo

Prieš

Po

Nuo ko pradėti gydymą

Gydymo procesas
1
Konsultacija

Konsultacijos metu išklausius paciento nusiskundimus įvertinama šypsena, dantų ir sąkandžio būklė. Nustatoma preliminari gydymo eiga, trukmė, tikslingiausias gydymo metodas ir išsamiai atsakoma į visus pacientui kylančius klausimus.

2
Pilnas diagnostinis ištyrimas ir gydymo planavimas

Pacientui apsisprendus dėl ortodontinio gydymo, atliekamos veido ir dantų lankų fotografijos, reikalingos rentgeno nuotraukos, skenuojami dantų lankai skeneriu, kurio pagalba dantų atspaudai nuimami greitai ir be nemalonių pojūčių. Išanalizavus turimą informaciją, sudaromas detalus gydymo planas. Jame aptariamos visos sąkandžio problemos ir numatomi tinkamiausi individualūs kiekvieno paciento gydymo būdai.

3
Dantų tiesinimas

Parinkus ir pritaikius ortodontinius aparatus, pacientui skiriami kontroliniai vizitai. Nešiojant breketus apsilankymai ortodontijos klinikoje turėtų būti planuojami kas 1-2 mėnesius. Nešiojant tiesinančias kapas apsilankymai pas gydytoją yra daug retesni, kadangi pacientas keičiasi tiesinančių kapų komplektus pats namuose pagal jam nurodytą grafiką.