Atgal

Atmintinė nešiojant plokštelę

Siekiant optimalių dantų tiesinimo rezultatų ir norint kad ortodontinis gydymas vyktų sklandžiai, derėtų vadovautis šiomis taisyklėmis.

Plokštelės dėvėjimas

Dėvėti būtina mažiausiai 14-16 valandų per parą. Galutinis gydymo rezultatas priklauso nuo plokštelės nešiojimo trukmės, todėl kuo ilgiau plokštelė bus nešiojama, tuo greičiau ir geresnį rezultatą galima pasiekti. Jei nebus laikomasi nešiojimo režimo gydymo rezultatai nebus pasiekti.

Specialus ortodontinis sraigtas

Jei plokštelėje yra specialus ortodontinis sraigtas, raktelio pagalba jis turi būti pasukamas rodyklės kryptimi kas tiek laiko, kiek nurodė gydytojas.

Diskomfortas pirmosiomis nešiojimo dienomis

Gali būti jaučiamas tempimas, sutrikusi kalba, seilių kaupimasis, sunkumas ryjant seiles. Reikalingos kelios dienos apsiprasti su plokštele. Adaptaciniam laikotarpiui praėjus šie pojūčiai išnyksta.

Valgymas

Valgyti su plokštele negalima. Draudžiama kąsti ir kramtyti kietą maistą. Valgio metu plokštelę įsidėti į specialiai jai skirtą dėžutę. Po valgio prasiskalauti burną ir plokštelę.

Nešiojant plokštelę venkite traumų

Pacientai, kurie lanko kontaktinio sporto treniruotes, aktyviai sportuoja, treniruočių metu turėtų plokštelę įsidėti į specialiai jai skirtą dėžutę.

Plokštelės laikymas

Reikia plokštelę saugiai laikyti jai skirtoje dėžutėje tuo metu, kuomet ji yra ne burnoje. Saugoti plokštelę nuo naminių gyvūnų.

Spaudžiant ar negalint nešioti plokštelės dėl kitų priežasčių

Reikia nelaukti sekančio paskyrimo laiko ir iš karto kreiptis į gydytoją. Sulūžus netaisyti patiems, nedelsiant kreiptis pas gydytoją.

Plokštelės priežiūra

Rytą ir vakarą, valant dantis, plokštelę išsiimti ir išplauti su kietu šepetėliu (dantų valymui naudoti minkštą dantų šepetėlį) ir pasta. Plokštelei valyti ir dezinfekuoti taip pat tinka specialios, vaistinėse parduodamos priemonės, skirtos plokštelių priežiūrai.